postheadericon Методика Шелестової

Дитина читає з мамоюШелестова Людмила Василівна – ось, хто почав вирішувати проблему з читанням, і, безумовно, її вирішив. Оскільки вона: кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту проблем виховання НАПН України, стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих вчених (2001 -2003 рр.), Автор близько 100 публікацій з проблем теорії навчання і виховання, головний редактор газети «Шкільний світ», член Національної Спілки журналістів України, методист з навчання читання ШДС “Євроленд” м. Києва, автор методики навчання читання дошкільнят, яка протягом 12 років апробується в дошкільних навчальних закладах України. Ну і звичайно ж прекрасна жінка, яка зробила свою справу, великий навчальний внесок в багато сімей.

Суть методики раннього розвитку дітей полягає в тому, щоб викликати у дітей інтерес до читання, використовуючи розвиваючі завдання, вправи, ігрові ситуації; познайомити їх з буквами; навчити читати склади і слова; розширити уявлення про навколишній. Зробити у всьому великий взаємозв’язок, щоб ніхто навіть і не зрозумів, що навчається читати.

Принципи методики:
– Доступність;
– Новизна;
-Практичність виконання ігрового завдання;
-Всесторонній розвиток дитини: розширюються її знання про навколишній світ;
 Розвивається логічне мислення;
-Збагачуєтьсяя словниковий запас;
– Удосконалюються навички різних видів діяльності, як малювання, ліплення, вирізання, конструювання та ін .;
– Формуються навички читання складів, пропозицій, коротких текстів; вдосконалюється вимова звуків в складах, словах, фразах).

Методику Шелестова можна побачити в її ж книзі «Вчимося читати»
Наш дитячий центр вибрав цю чудову методику саме через її простоти в розумінні і доступності у використанні. Як говорила Людмила Василівна: «Навчання не повинно бути самоціллю, а лише захоплюючою грою, рамки якої встановлює сама дитина.»